Doen in Munduk: tips voor het noorden van Bali

Het noorden van Bali is een bezoek meer dan waard. Munduk en omgeving zit namelijk vol prachtige rijstvelden, indrukwekkende watervallen en mooie tempels. In deze blog tips wat te doen in Munduk en het noorden van Bali!

Wandeling rijstvelden met gids; doen in Munduk, tips voor het noorden van Bali

Wandelen naar een waterval

In de omgeving van Munduk zijn tal van watervallen om te bezoeken. Wij wandelen naar de Banyuatis waterval in Munduk, op loopafstand van de plek waar we overnachten, de Atres Villa. In zo’n 40 minuten wandelen we via prachtige rijstvelden naar een groene jungle waar we op zoek gaan naar het paadje dat ons naar een uitzichtplateau moet leiden. Het duurt even, maar na een kleine pitstop aan een stevig stromend beekje wat de aanstroom van de waterval bleek, glibberen en klauteren we toch naar beneden en worden we beloond met een magistraal uitzicht op maar liefst 3 watervallen.

Een geweldig geklater van een immense waterval wordt geflankeerd door 2 kleinere zusjes. Je schijnt nog veel verder naar beneden te kunnen klimmen om te zwemmen, als het pad en de waterval dit toelaten (niet aan te raden na hevige buien in het regenseizoen).

Bekende watervallen in de omgeving zijn de Munduk waterval, Gitgit waterval, en de Sekumpul watervallen. Hier betaal je een (kleine) toegangsprijs om naar toe te kunnen wandelen. Ook bij Tejakula aan de noordkust van Bali is een prachtige waterval, de Yeh Mampeh (Les) waterval. Een makkelijke wandeling door een jungle (over een bospad omhoog, een enkele keer het water doorkruisen), het water omhoog volgend naar een kletterende waterval die als een witte bruidsjurk de berg afdondert.

Bezoek Pura Ulun Danu Beratan

Pura Ulun Danu Beratan tempel, Bedugul; doen in Munduk, tips voor het noorden van Bali

Het tempelcomplex Pura Ulun Danu Beratan bestaat uit 5 hindoeïstische tempels en een boeddhistische stupa. Inclusief een Balinese toegangspoort. Het absolute hoogtepunt is de tempel in het water van het meer. Wat een plaatje met het meer en de groen-beboste bergen op de achtergrond.

Je deelt dit uitzicht wel met anderen. Het complex voelt namelijk ook een beetje als een klein pretpark, met veel plekken om te eten, spelen en bijvoorbeeld bootje te varen. Als wij er zijn is, ervaren we dit niet als storend en het is zo mooi dat het zeker een tip is om de tempel Pura Ulun Danu Beratan te bezoeken.

Meer Bali inspiratie lees je in deze Bali reisroute en de blogs over de verschillende Bali bestemmingen

Uitzichtpunten op de 2 meren: Danau Buyan en Danau Tamblingan

Ten westen van de tempel rijd je over de bergrand langs 2 meren, met mooie uitzichten op Danau Buyan en Danau Tamblingan. Een bekend, mooi uitzichtpunt is Wanagiri Hidden Hill (Balinezen zijn een kei in het commercialiseren van sommige dingen, zoals dit betaalde uitzichtpunt). Wij stoppen even bij Twin Lake View voor een mooie blik op de in regen gehulde meren te midden van de bergketens. Door het licht lijkt het ene meer blauw en het andere groen, en het doet ons dan ook een klein beetje denken aan ons bezoek aan het prachtige Sete Cidades op de Azoren.

 Ook overnachten in Munduk? Bekijk hier de verschillende hotels in Munduk regio, waaronder de Atres Villa

Wandelen door de rijstvelden (met gids)

Munduk staat bekend om zijn rijstvelden en het is dan ook een dikke aanrader om met een gids over de terrassen van deze rijstvelden te wandelen. Je komt op plekken waar je zelf niet zou komen en je leert ook nog eens veel over het proces van rijst maken en alles wat er nog meer groeit. We zien cacao, vanille en kilometers aan kruidnagelbomen. En we zien harde werkers omringd door bruine eenden die hun werk opknappen door beestjes en restanten van de rijst op te eten. Vraag bij je hotel om een gids, zeker weten dat zij wel iemand weten.

Air Sanih natural pools (inclusief fijne Warung voor lunch)

De Air Sanih natural pools liggen aan de noordkust van Bali, pal aan zee. Het is een leuk, natuurlijk zwembad. Best groot, met een paar glijbanen voor de (niet al te oude) kinderen. Het is populair onder Balinezen en wordt omringd door plaatselijke eetstalletjes.

Voor lunch (of diner) raad ik je echter aan om 300 meter verder te gaan eten bij Warung Pesisi. Een parel van een restaurantje, onder de palmbomen met direct uitzicht op zee en lekker eten voor een prima prijs. Fijn muziekje op de achtergrond. Als je nog niet in de vakantiemodus bent, dan komt dat bij dit restaurant helemaal goed!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *