Wijnstreek La Geria: de bijzondere wijn van Lanzarote (Canarische Eilanden)

Wijnstreek La Geria; wat te doen op je Lanzarote vakantie: tips, bezienswaardigheden, mooiste plekken

Uniek voor Lanzarote, één van de Canarische eilanden, is de slimme manier van wijnbouw. Want ja, op dit zwarte, vulkanische eiland worden lekkere witte wijnen gemaakt! En de manier waarop zorgt ook nog eens voor een bijzonder landschap. In deze blog meer over de Lanzarote wijnstreek en leuke tips voor een wijnproeverij of overnachting in de wijngaarden.

Alle tips voor Lanzarote lees je in deze blog

La Geria: de bijzondere wijnstreek op Lanzarote

Roadtrip wijnroute La Geria LZ-30; tip in de bijzondere wijngaarden Lanzarote in wijnstreek La Geria

Dat er wijnbouw mogelijk is op het vulkanische eiland Lanzarote is op z’n minst bijzonder te noemen. Ze hebben hier dan ook een heel eigen manier ontwikkeld om wijnranken te laten groeien, namelijk in ‘gerias’. Een geria is een kuil van een paar meter diep die wordt gegraven in de vulkanische grond. De kuil wordt omringd door lavastenen, gelegd in een halve-maanvorm ter bescherming tegen de wind. In het midden de wijnrank. Verder is de kuil gevuld met kleine lavasteentjes om het water langer vast te houden. Dit is hoe innovatieve wijnbouw eruit ziet!

Roadtrip wijnroute La Geria LZ-30; tip in de bijzondere wijngaarden Lanzarote in wijnstreek La Geria

Leuke bijkomstigheid zijn de prachtige glooiende wijngaarden vol halve maantjes die zich uitstrekken tot aan de roodzwarte bergen. Wijnstreek La Geria is dan ook beschermd natuurgebied.

De wijnbouw op Lanzarote doet me denken aan de bijzondere wijngaarden van Pico, één van Azoren eilanden. Ook hier staan de wijnranken geplant in vulkanische grond en worden er lavastenen gebruikt om deze te beschermen.

Lanzarote wijn

De druif die op Lanzarote wordt verbouwd is de Malvasia en de beste wijnen zijn de droge en halfzoete witte wijnen. Ook de rode wijn hebben we geproefd, maar paste niet helemaal in ons smakenpalet ;). De hoofdweg LZ-30 loopt dwars door het wijngebied en is een leuke wijnroute. Je rijdt door een prachtig landschap met enkele wijnhuizen langs de route waar je wijn kan proeven en kopen.

Roadtrip wijnroute La Geria LZ-30; tip in de bijzondere wijngaarden Lanzarote in wijnstreek La Geria

Het aanbod van Lanzarote wijnen is laag en ze worden dan ook zelden geëxporteerd. Wil je een paar flessen mee naar huis nemen? Het beste is om dan even te stoppen bij een bodega (wijnhuis). Andere opties om lokale wijn te kopen, zijn in een supermarkt of op het vliegveld.

Wijn proeven in La Geria

Bij deze wijnhuizen in La Geria zit je goed voor een wijnproeverij op Lanzarote:

  • Bodegas La Florida ligt aan de rand van de wijnroute LZ-30 en is een goed startpunt om fijne wijn te proeven.
  • Iets verderop ligt Bodegas El Grifo. Lekker rondwandelen over het complex van dit wijnhuis én natuurlijk de mogelijkheid om wijn te kopen.
  • Bodega Stratus is een prachtig wijnhuis met mooi uitzicht op de halve maantjes. En met een fijn restaurant.
Bodega La Geria; wijn proeven; tip in de bijzondere wijngaarden Lanzarote in wijnstreek La Geria
Bodega La Geria
  • Ook Bodega La Geria ligt in een prachtige omgeving. Drink je wijn en eet je pinchos op het terras met uitzicht op de wijngaarden. Je hebt wel kans dat je tussen busladingen andere mensen staat, die hier komen voor een rondleiding.
  • Bodegas Rubicón aan de overkant is waarschijnlijk wat rustiger en ook een aanrader voor een wandeling door de wijnvelden!

Eten en overnachten in La Geria

Leuke tips om te eten in wijnstreek La Geria zijn de pinchos van Taberna la Cepa naast Bodega La Geria en Restaurante El Ajibe del Obispo (brunch, lunch en diner!) bij Bodega Stratus.

Een andere originele plek is dineren in the Dome van Hotel Rural Finca de la Florida, wat ook meteen een tip om te overnachten is! Een andere tip voor een overnachting in de wijngaarden van Lanzarote is slapen bij Finca Malvasia.

Lees hier verder voor meer inspiratie en leuke tips voor mooie wijnbestemmingen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *